Aktuality

calculator-1680905_960_720

Co při investování (ne)dělat?

Pátek 8. března

Začínající investoři se často obávají toho, aby neudělali zásadní chybu a hned v začátku nepřišli o všechny své úspory. Pozor však, začátečnické chyby nejsou pouze prioritou investorů nováčků, ale dělají je i někteří profesionálové. Možná se budete divit, ale některé z těchto chyb dělal i samotný Warren Buffet, přece jenom i on musel někdy začínat.

wallet-1013789_960_720

Warren Buffett: Co jste o něm možná nevěděli?

Středa 6. března

Když se řekne investice, každý správný investor si musí vzpomenout na legendárního burzovního makléře a investora, Warrena Buffetta. Od něj by se měl učit každý začínající, ale i profesionální investor. Nyní je Warren považován za amerického miliardáře, které je schopen částečně předpovídat dění na kapitálovém trhu, a dokonce předvídat nové trendy. Platné jsou však zejména jeho investiční strategie.

nissan-skyline-3546824_960_720

Elektromobily jsou dostupné, dobíjecí stanice budou chybět

Úterý 5. března

Elektroauta jsou žádaná čím dál tím více a v rámci šetření životního prostředí jsou na jejich provozování nabízeny různé dotace. Dotace jsou určeny pro podniky různých velikostí a vztahují se nejenom na pořízení samotných elektromobilů, ale také pořízení dobíjecích stanic. Takové jednání zcela jistě musí narušit zaběhnuté stereotypy a ovlivnit například trh s ropou.

amazon-original

Amazon rozvíjí obchody s potravinami

Pondělí 4. března

Největší internetový prodejce Amazon na světové úrovni rozhodně obchodováním přes internet nekončí. Chystá další rozkvět obchodů s potravinami, a to napříč Spojenými státy. Jedná se přitom zejména o kamenné obchody, které by měly výrazně přispět k jeho obchodování ve sféře potravinářského průmyslu.

lucky-pig-3888680_960_720

Kdy spořit a kdy utrácet? Odborníci mají jasno!

Neděle 3. března

Možná také často řešíte otázku, kdy je vhodné spořit a kdy je naopak vhodné peníze raději utratit. Odborníci poukazují na to, že je tato úměra obvykle dána věkem, ve kterém se právě nacházíte.

graph-3068300_960_720

Věřit prognózám? Jen do určité míry!

Sobota 2. března

Internet a celá ekonomika funguje v naprostém zajetí prognóz. Ty se objevují od odborníků různých oblastí, ale také od specialistů ekonomů i samotné centrální banky. Bohužel se jedná „jenom“ o prognózy, a tak nikdy nelze určit, zdali lze takový vývoj skutečně očekávat, nebo jde skutečně pouze o nepodloženou prognózu.

oil-rig-2205542_960_720

Těžba ropy klesla na nejnižší úroveň za poslední čtyři roky

Pátek 1. března

Organizace OEPC neustále tlačí na jednotlivé státy, aby přestaly těžit tolik ropy. Pouze tak může totiž její cena začít růst a dostat se tak na svoji původní úroveň. Ačkoliv množství těžby ropy značně kolísá, poslední zprávy ukazují kladné reakce na výzvy organizace OPEC. Organizaci zemí vyvážející ropu se totiž zadařilo snížit těžbu o 300 tisíc barelů denně.

cnb-banka-1

Ekonomika 2019 dle prognóz České národní banky

Čtvrtek 28. února

Globální výhled ekonomiky je celkem jasný, když se vezme v úvahu, že čínská ekonomika začíná již zpomalovat. Současně je nutné do budoucího výhledu dle České národní banky zahrnout také zvyšující se míru protekcionismu v rámci světového obchodu nebo je nutné přihlédnout k dokončení normalizace úrokových sazen ze strany FEDu. Ve vzduchu je možné pozorovat také odkládaný začátek zvyšování úrokových sazeb.

windows-phone-1092785_960_720

Neomezená mobilní data mít nebudeme, prozatím

Pondělí 25. února

Neomezená mobilní datové balíčky jsou zatím úplně v nedohlednu. Prozatím je nemá v plánu nabízet ani jeden ze tří mobilních operátorů. Může to souviset i s tím, že lidé tato data málo využívají, tudíž jsou data drahá, a proto se stále nemůžeme vyrovnat levnějšímu zahraničí.