Amazon rozvíjí obchody s potravinami

Pondělí 4. března

amazon-original

Největší internetový prodejce Amazon na světové úrovni rozhodně obchodováním přes internet nekončí. Chystá další rozkvět obchodů s potravinami, a to napříč Spojenými státy. Jedná se přitom zejména o kamenné obchody, které by měly výrazně přispět k jeho obchodování ve sféře potravinářského průmyslu.

Největší internetový prodejce Amazon na světové úrovni rozhodně obchodováním přes internet nekončí. Chystá další rozkvět obchodů s potravinami, a to napříč Spojenými státy. Jedná se přitom zejména o kamenné obchody, které by měly výrazně přispět k jeho obchodování ve sféře potravinářského průmyslu.

O rozjezdu kamenných obchodů informoval The Wall Street Journal. Amazon má v plánu na konci roku 2019 otevřít první obchod v Los Angeles. Další dva obchody by měly začít fungovat hned od začátku roku 2020. Již existuje informace o podepsaném pronájmu na zmíněné období.

Expanze v průmyslovém oboru by měla být podpořena koupí některých regionálních řetězců. Některé řetězce Amazonu již fungují, stále se však řeší otázka, pod jakým názvem budou nové obchodní sítě potravin provozovány.

O společnosti Amazon:

Amazon.com je považován za největší internetový obchod, který se řadí pod americkou společnost Amazon.com, Inc se sídlem ve Washingtonu. Jde o největší a nejstarší obchod tohoto typu. Sídlí ve Washingtonu. Jeho zakladatelem je Jeff Bezos, který začal obchod provozovat již v roce 1994 jako knihkupectví Cadabra.com. Jeho akcie jsou dlouhodobě rostoucí, a přestože zaznamenaly pouze krátkodobé pády, současný stav se pohybuje v zelených číslech.

Cena akcie byla k 1. březnu 2019 na úrovni 1 671,73 dolarů za akcii, což znamenalo oproti předchozímu období téměř 2 % nárůst. Celkový objem obchodů byl k tomuto datu evidován jako hodnota 4 974 877 zobchodovaných kusů. Tento růstový trend se s největší pravděpodobností ponese i v dalším období.

Jen za minulý rok hlásil Amazon rekordní zisky, ovšem tržby poněkud investory mohly zklamat. Zisk ve třetím čtvrtletí znamenal rekordní sumu ve výši 2, 9 miliard dolarů, tedy více než 66 miliard korun českých. Původní hodnota se pohybovala na úrovni 256 miliónů dolarů. Nárůst byl tedy znatelný. Tržby však poněkud zůstaly za očekáváním investorů.