Aktuality

Ant group IPO

Ant Group podala žádost o vstup na burzy v Hongkongu a Číně

Úterý 25. srpna

Společnost Ant Group, která je finančně technologickou divizí čínského internetového prodejce Alibaba a dominantním provozovatelem mobilních plateb v Číně, podala žádost o uvedení svých akcií na burzy v Hongkongu a Šanghaji. Primární veřejná nabídka akcií by mohla vynést až 30 miliard dolarů (zhruba 660 miliard Kč) a stát se největší na světě, napsala agentura Reuters.

Dana Benešová_Arcona Capital

Dana Benešová novou portfolio manažerkou společnosti Arcona Capital

Úterý 25. srpna

Dana Benešová posílila od srpna tým pražské kanceláře společnosti Arcona Capital, v němž zastává pozici portfolio manažerky. Benešová bude zodpovídat za management maloobchodního portfolia v hodnotě přes 100 milionů eur sestávajícího z hypermarketů.V Arcona Capital, která je nezávislým správcem nemovitostních fondů ve střední a severní Evropě, bude zodpovídat za maloobchodní portfolio.

Bitcoin 600

Kryptoměny pomáhají obcházet nařízení nejen v Číně

Pátek 21. srpna

Občané Číny, kteří mají roční limit ve výši 50.000 USD pro nákup cizích měn tak v současnosti pravděpodobně obcházejí toto nařízení formou nákupu virtuálních měn a v podobě kryptoměny přesouvají peníze do jiných částí světa. Podle sdělení ekonomických zpravodajů na základě zprávy Chainalysis se takto v loňském roce 2019 vyvezlo z čínských digitálních peněženek více jak 50 milard amerických dolarů (USD).

Cook apple logo

Apple přepisuje burzovní historii, akcie překonaly tržní hodnotu 2 biliony

Pátek 21. srpna

o dvou letech Apple opět přepisuje burzovní historii. V srpnu 2018 jako první americká veřejně obchodovaná firma překonal hranici tržní hodnoty jednoho bilionu dolarů, nyní se přehoupl přes dva biliony (44 bilionů korun).

Japonsko burza ekonomie

Japonsko hlásí rekordní propad ekonomiky

Středa 19. srpna

Propad ve spotřebě a vývozu poslal japonskou ekonomiku do vážných problémů. Třetí největší ekonomika na světě zaznamenala ve druhém čtvrtletí letošního roku obří pokles hrubého domácího produktu. Japonské hospodářství se v přepočtu na celý rok snížilo o 27,8 procenta. Jedná se o nejhlubší propad od roku 1980, kdy se data o hrubém domácím produktu začala sledovat v nynější podobě.

Hypotéky úrokové sazby historický vývoj graf

Úrokové sazby hypoték klesají, už mají na začátku jedničku

Středa 19. srpna

Červenec se s hypotékami za téměř 21,6 miliardy korun stal nejsilnějším sedmým měsícem v historii Fincentrum Hypoindexu. Průměrná úroková sazba dál padá. Hypoteční trh tak má dobře našlápnuto k rekordu. Průměrná úroková sazba hypotečních úvěrů podle ukazatele Fincentrum Hypoindex klesla v červenci o šest bazických bodů na 2,15 procenta. Dostala se tím na úroveň listopadu 2017.

Ovoce zdražuje

Ovoce se stává nedostupným luxusem. Zdražují i stavební práce

Úterý 16. června

„Přestože ceny zemědělských výrobců meziročně klesly o 2,7 procenta, ceny ovoce vzrostly o astronomických 91,3 procenta. Zemědělci se snaží využít situace, kdy lidé v rámci pandemie zvýšili poptávku po ovoci. V důsledku tohoto vývoje se ovoce stává luxusem, který si mnozí spotřebitelé nemohou dovolit,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Výstavba byty

Koronavirová krize ochladila přehřátý pražský bytový trh

Pátek 12. června

Koronavirová krize ochladila přehřátý pražský bytový trh. Část developerů hlásí přetrvávající pokles prodejů, dokonce se objevují první signály snížení cen.

Logo Arca capital

Arca Capital prosí věřitele o trpělivost

Čtvrtek 11. června

Finanční skupina známá predátorskými taktikami při investování do oslabených firem, se během koronakrize dostala do těžkostí se splácením peněz. A nyní prosí věřitele, aby počkali.